KREATYWNY

Opakowanie świątecznego kalendarza prezentowego

Święta zbliżają się szybko, i gdy dojdzie 1 grudnia, kalendarz prezentowy musi być gotowy. Często jeszcze wcześniej, jeśli dajesz prezenty adwentowe. Wówczas kalendarz adwentowy powinien być gotowy już pod koniec listopada. Co powinien zawierać każdy kalendarz prezentowy, zależy tylko od Ciebie. Ale w tym wpisie na blogu znajdziesz inspiracje, jak opakować prezenty.

Uszyj worki z materiałów w recyclingu

Możesz samodzielnie uszyć ładne worki na prezenty, które będziesz mógł używać przez wiele lat. Znajdź materiał w sklepach z używaną odzieżą, z którego możesz uszyć worki. Może znajdziesz obrus świąteczny lub inny materiał świąteczny, który będzie pasował. Torba kawowa (torba jutowa – torba lniana) również świetnie się nada do uszycia małych “worków świątecznych”. Aby dopasować worki, możesz przyszyć nazwiska na workach z prezentami. Wykonaj worki w różnych rozmiarach, aby mieć miejsce na różnej wielkości prezenty. Możesz przyszyć cyfry na workach, ale możesz także zrobić małe tabliczki z cyframi, które możesz przewiązać wokół worków, gdy je zamykasz.

Użyj papieru z recyclingu

W listopadzie i grudniu gazety i reklamy są pełne świątecznych kolorów i motywów – tak, Boże Narodzenie często zaczyna się już w październiku. To dobra okazja, aby znaleźć papier reklamowy, który ma odpowiednią atmosferę świąt.

Aby nadać prezentom spójność i osobowość, możesz zaprojektować swoje własne naklejki, które umieścisz na zewnątrz prezentów w kalendarzu. Jeśli zamówisz 24 identyczne naklejki, możesz ręcznie napisać na nich cyfry. Możesz także zamówić naklejki z cyframi, które umieścisz obok.

Użyj rolki papieru toaletowego

Jeśli dajesz głównie małe prezenty, możesz użyć rolki papieru toaletowego jako opakowania. Umieść prezent w pustej rolce papieru toaletowego i złożona końcówki razem. Teraz możesz zamknąć rolkę papieru toaletowego, wiążąc wokół niej wstążkę. Wykonaj naklejki do opakowania , które przymocujesz na zewnątrz rolki. Na naklejkach możesz napisać: Do “imię” od “Święty Mikołaj/mama/tata” itp. To jest do Ciebie, co ma być napisane. Teraz masz 24 małe, urocze paczki, które możesz ozdobić perełkami, wstążkami, cukierkami, sercami itp., jeśli chcesz więcej ozdób.

Nie zapomnij o skarpetce świątecznej

Chciałbyś uniknąć pakowania 24 prezentów (pomnóż to przez liczbę kalendarzy prezentowych, które musisz zrobić)? Zawsze możesz pominąć papier prezentowy i umieścić prezent bezpośrednio w skarpetce świątecznej. Jest to bardziej przyjazne dla środowiska i oszczędza czas i pieniądze. Uszyj lub kup ładną skarpetkę świąteczną, którą będziesz mógł używać przez wiele lat. Tak miło jest wyjąć tę samą starą skarpetkę świąteczną.

Ale: prezenty bez opakowania najlepiej sprawdzają się, jeśli mieszkasz razem z odbiorcą – i pamiętasz, aby codziennie kłaść nowy prezent do skarpetki (skarpetek). Oczywiście, jeśli możesz współpracować w domu z innymi osobami, które będą odbiorcami prezentów.

Inne pomysły na opakowania

Jeśli chcesz dać prezent w postaci gwiazdka (czyli piękny czerwony kwiat świąteczny), możesz opakować plastikowy doniczek w brązowy papier. Na zewnątrz możesz przymocować ładne naklejki na bukiety kwiatów z miłym pozdrowieniem od siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.