BEZPIECZEŃSTWO, EKOLOGICZNE, OPASKI IDENTYFIKACYJNE

5 rozwiązań bezpieczeństwa: Popraw bezpieczeństwo Twoich festiwalowych opasek.

Dla organizatorów imprez i festiwali jest niezmiernie ważne, aby kontrola bezpieczeństwa działała bez zarzutu. Jak pewnie zdajesz sobie sprawę, istnieje wiele powodów, dla których tak się dzieje.

Płacący goście mają gorsze wrażenia, jeśli zauważą, że inni goście uzyskali dostęp do terenu imprezy z fałszywymi opaskami lub opaskami przekazanymi przez innych gości.

Zbyt wiele osób na małej powierzchni może stwarzać problemy z policją i strażą pożarną, a także stanowi realne zagrożenie bezpieczeństwa dla gości w przypadku wypadków lub pożarów.

Osoby, które oszukują system kontroli dostępu, oznaczają mniejsze dochody dla organizatora imprezy.

Kiedy korzystasz z opaski na rękę, masz wiele możliwości zwiększenia bezpieczeństwa, dodając dodatkowe funkcje. Festiwale różnią się od siebie, dlatego oferujemy również różne rodzaje funkcji bezpieczeństwa, które można wybrać dla Twoich opasek kontrolnych.

1. Zapięcie

Jaką rolę pełni zapięcie?
Zapięcie ma, jak sugeruje nazwa, zapewnić zamknięcie opaski. To jest kluczowe dla wielu organizatorów, aby opaska nie mogła być zdejmowana z nadgarstka gościa bez przecięcia jej.

Istnieje różne rodzaje zapięć.

Easy-lock:
Easy-lock to bardzo prosty sposób na szybkie zamocowanie na nadgarstku. Easy-lock blokuje opaskę, aby zamek nie można było cofnąć, dzięki czemu gość nie może zdjąć opaski bez jej przecięcia.

Należy jednak pamiętać, że nadmiarowy materiał opaski musi zostać przycięty na około 1,5 cm po zapięciu, aby zapobiec potrząsaniu opaską przez gościa.

Wadą opaski easy-lock jest to, że niektórzy goście (zarówno dzieci, jak i dorośli) zaciskają opaskę zbyt mocno na nadgarstku, co wymaga jej wymiany.

Metallukking:
Metallukkingen to klasyczne zapięcie, które jest niezawodne i działa jak należy. Zapięcie metalowe jest wykonane z aluminium. Pierścień metalowy jest zaciskany na końcach opaski, blokując materiał i uniemożliwiając zdjęcie opaski. Pomimo tego, że rozwiązanie jest bardziej czasochłonne i wymaga narzędzi, pierścień metalowy jest nadal bardzo popularny wśród naszych klientów. Dodatkową zaletą zapięcia metalowego jest to, że gdy opaska jest zamknięta, gość nie może jej dalej zaciskać.

Loop-lukking:
Loop-lukkingen działa poprzez zapięcie szpilki i otworu wokół dziurki na opasce. Oczywiście jest kilka otworów, dzięki czemu opaska może być dostosowana do długości nadgarstka. To rozwiązanie jest inteligentne, ponieważ nie wymaga narzędzi, a jednocześnie zapobiega dodatkowemu zaciskaniu opaski przez gości po jej umocowaniu na nadgarstku.

Oczywiście istnieją także zapięcia, które umożliwiają ponowne użycie opaski. Jednak tego rodzaju zapięcie jest rzadko spotykane na festiwalach, gdzie opaska pełni rolę kontroli dostępu.

2. Opaski RFID

Technologia RFID staje się coraz bardziej popularna. Istnieje wiele powodów, dlaczego, a zwiększenie bezpieczeństwa jest zdecydowanie jednym z nich.

Kontrola dostępu bezkontaktowego:
Dzięki technologii RFID można zeskanować opaskę gościa i sprawdzić, czy jest unikalna. W chipie można zakodować informacje o typie biletu, imieniu gościa, wieku itp.

Płatności bezgotówkowe:
Opaski RFID można również używać do płatności, dzięki czemu można uniknąć użycia gotówki. Jest to korzystne zarówno dla Twoich gości, jak i dla pracowników/wolontariuszy. Goście mogą dokonać wpłaty na opaskę z wyprzedzeniem lub powiązać kartę kredytową z opaską.

3. Opaski z kodem kreskowym/QR-kodem

Znajdziesz już kod kreskowy na biletach koncertowych lub teatralnych – dlaczego więc nie użyć go także na festiwalowej opasce?

Kody kreskowe są unikalne, więc kopia kodu kreskowego pokaże Twoim kontrolerom, czy kod został już użyty.

4. Opaski z UV

Opaski z UV pozwalają Twoim kontrolerom sprawdzić autentyczność opaski za pomocą światła UV. UV nie jest widoczne w normalnym świetle dziennym, ale staje się widoczne dla kontrolerów przy użyciu lampy UV.

Opaski z UV są szczególnie przydatne w ciemnych obszarach, gdzie może być trudno dla Twoich kontrolerów rozpoznać wzór na opasce.

Można wpleść UV w tkane opaski festiwalowe i nanosić UV na opaski Tyvek.

5. Unikalny design

Design opaski jest prostą, ale niezwykle istotną funkcją. Jeśli wybierzesz jednokolorową opaskę kontrolną bez nadruku lub standardową papierową opaskę, goście będą mieli łatwiejszy dostęp, ponieważ opaska będzie zbyt łatwa do skopiowania.

Dlatego ważne jest, aby zapewnić, że wzór na Twojej opasce jest unikalny i trudny do skopiowania. Jeśli masz wiele typów wejść, upewnij się, że stworzysz wzory, które łatwo można odróżnić od siebie – nawet w deszczowy dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.