FAQ

Pierwszy dzień szkoły

Plecak jest gotowy. Odpowiednie ubrania są przygotowane, a teraz wreszcie nadszedł pierwszy dzień szkoły! Pierwszy dzień szkoły to zdecydowanie dzień, na który ty i twoje dziecko długo czekaliście z niecierpliwością. Ale co jest ważne do zapamiętania w samym dniu?

  • Zrób zdjęcie dziecka przed wyjściem z domu. Kiedy zrobisz jedno (lub więcej) zdjęć wcześniej, nie musisz o tym pamiętać w szkole i możesz być bardziej obecny w chwili, nie doświadczając dnia przez telefon/aparat.
  • Pomóż swojemu dziecku poczuć się pewnie w tej sytuacji. Powiedz dziecku, że w porządku jest być zdenerwowanym i podekscytowanym. Porozmawiaj z dzieckiem, czy zna inne dzieci. Możesz również porozmawiać o tym, że inne dzieci prawdopodobnie też są podekscytowane i mają motylki w brzuchu.
  • Bądź pozytywny. Większość rodziców jest pozytywnie nastawionych do rozpoczęcia nauki przez dziecko. Ale jeśli masz negatywne wspomnienia ze swojej własnej szkoły, łatwo może to uwidocznić się. Pamiętaj więc, aby być pozytywnym i pokazać swojemu dziecku, że szkoła to dobry miejsce. Twoje dziecko będzie chodzić do szkoły przez wiele lat, a dobry początek generalnie zapewnia lepszą edukację.
  • Przygotuj się na kilka dni przed rozpoczęciem szkoły. Wykorzystaj dni przed rozpoczęciem nauki, aby wpisać imię na ubraniach i przygotować plecak i piórnik. W ubraniach dzieci możesz użyć natrzyjmki z imieniem. Na przedmiotach w piórniku możecie użyć mini-naklejek lub naklejek z imieniem.

Przed rozpoczęciem szkoły możesz również przygotować etykiety, które Twoje dziecko może naklejać na okładki swoich książek.

Stwórz zabawną koszulkę z naszywką jako pamiątka tego dnia

Udekoruj ubrania dziecka. Szkolne naszywki lub naszywki do naklejania ułatwiają stworzenie zabawnej i bardzo osobistej koszulki z imieniem lub ulubionymi postaciami dziecka, takimi jak Spiderman, Batman lub Harry Potter. Możesz stworzyć naszywki z obrazem, tekstem lub inną grafiką, którą sam przeslesz. Zaprojektuj naszywki w dowolnym kształcie, jaki sobie życzysz. Również fajnie jest stworzyć naszywki z konturem, np. balonem. Możesz również znaleźć szeroki wybór naklejek do prasowania.

Tradycje pierwszego dnia szkoły w innych częściach świata

W Niemczech każde dziecko, które rozpoczyna naukę w szkole, otrzymuje Schultüte. To duży stożek z cukierkami, zabawkami, piórnikiem i innymi prezentami od rodziców dla dzieci.

W Japonii dzieci dostają plecaki lub randoseru w swoim pierwszym dniu szkoły. To skórzane plecaki o nieco kwadratowym kształcie, które dzieci używają przez pierwsze lata w szkole.

W Rosji pierwszy dzień szkoły zawsze przypada na 1 września. To dzień świętowania wiedzy i nauki. Uczniowie ubierają się w świąteczne stroje i przynoszą kwiaty dla swoich nauczycieli.

Czy twoja rodzina ma jakieś specjalne tradycje związane z pierwszym dniem szkoły?

Niektóre rodziny zawsze rozpoczynają pierwszy dzień szkoły od specjalnej tradycji. Może wprowadźcie tradycję jedzenia wyjątkowego śniadania razem? Po zakończeniu lekcji możecie również wyjść na lunch. Czy macie jakieś szczególne tradycje związane z pierwszym dniem szkoły?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.