FAQ

Przygotowania – czego naprawdę potrzeba na początek szkoły?

Czy Twoje dziecko zaczyna szkołę po raz pierwszy? Zapewne wasze brzuchy są pełne motyli. I to nie tylko u dzieci, motyle mogą również wzbić się u większości rodziców w pierwszym dniu szkoły. Nagle Twoje dziecko nie jest już małym przedszkolakiem. Wiele rodziców ma wiele wspomnień ze swojego czasu szkolnego, które przypominają im się, gdy ich własne dziecko rozpoczyna szkołę. W tym wpisie na blogu przygotowaliśmy listę kontrolną z rzeczami, o których musisz pamiętać na początku szkoły.

skolestart

Lista kontrolna na początek szkoły

  • Pudełko na prowiant, butelka na wodę i torba na owoce: Być może pudełko na prowiant z przedszkola potrzebuje odnowienia? Nadaj starym pudełkom na prowiant nowy wygląd. Zaprojektuj duże naklejki samoprzylepne naklejki, które można nakleić na zewnątrz pudełka. Możesz także stworzyć listę pomysłów na przekąski na jesień, którą możesz wyjąć, gdy zabraknie Ci pomysłów po zrobieniu 100 pierwszych kanapek z serem koziim.
  • Buty na zmianę: W wielu szkołach dzieci na początku szkoły podstawowej mają nosić kapcie lub buty na zmianę. Jeśli Twoje dziecko ma parę kapci z przedszkola, sprawdź, czy nadal pasują juniorowi (i czy są dwie).
  • Rower + kask: Jeśli Twoje dziecko będzie jeździć rowerem do szkoły, warto sprawdzić, czy rower jest gotowy do jazdy. To samo dotyczy kasku rowerowego. Czy wciąż pasuje, czy trzeba go wymienić? Nie zapomnij oznaczyć kasku rowerowego imieniem. Możemy polecić wytrzymałe naklejki, które dobrze trzymają się w każdej pogodzie.
  • Plecak szkolny: To wielki dzień, gdy dziecko dostaje swój pierwszy prawdziwy plecak szkolny. Ale w wielu miejscach na początku nie ma potrzeby posiadania plecaka szkolnego, ponieważ dziecko nie musi przynosić książek tam i z powrotem. Może więc plecak z przedszkola Twojego dziecka posłużyć na początek?
  • Przypadek: Dla większości dzieci piórnik to nowość na początku szkoły. Sprawdź, co Twoje dziecko musi mieć w swoim piórnika. Na przykład ołówki, kredki, flamastry, linijka, gumka do mazania i temperówka.
  • Okładka książki: Kiedy szkoła rozdaje książki do wypożyczenia, chcą często, aby książki były w okładkach. Możesz kupić wiele pięknych wzorów w sklepach papierniczych i księgarniach. Pozwól dziecku wybrać sobie. W ostatnim czasie modne stały się elastyczne okładki tekstylne, które można używać wielokrotnie. Pamiętaj również o podpisaniu książek, na przykład za pomocą nalepek na imię.
  • Strój gimnastyczny i buty sportowe: Czy Twoje dziecko ma strój gimnastyczny i buty, które pasują do jesiennych zajęć w czasie lekcji WF-u? Sprawdź, czego szkoła oczekuje, że będzie wymagać, aby Twoje dziecko miało na lekcjach WF-u.
  • Uczesz włosy: Przed rozpoczęciem szkoły przeczesz włosy dziecka grzebieniem na wszy. Wtedy wiesz, że twoje dzieci zaczynają bez wszy.

Małe metki dla dużej kontroli

Prawie wszystkie rzeczy z listy kontrolnej to rzeczy, które dzieci muszą zabrać do i z szkoły codziennie. Dlatego pamiętaj, aby oznaczyć je za pomocą nalepek z imieniem lub naklejek do prasowania. W Ikast Etikett zawsze polecamy, aby przyklejać naklejki z imieniem do etykiet lub etykietek na wewnętrznej stronie ubrań. W ten sposób etykiety nie będą odpadać podczas prania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.