FAQ

Co to jest Tyvek ®?

Bransoletki z papieru to samo, co bransoletki Tyvek. Ale czym tak naprawdę jest Tyvek? Mimo że nazywamy nasze popularne bransoletki bransoletkami z papieru, nie są one wykonane z papieru, lecz z inteligentnego materiału o nazwie Tyvek.

Bransoletka Tyvek to tania i dobrze funkcjonująca bransoletka kontrolna, na którą łatwo jest drukować. Dlatego jest to bardzo popularna bransoletka do kontroli dostępu. W Ikast Etikett to właśnie ta bransoletka jest najchętniej kupowana przez naszych klientów. Możesz również otrzymać bransoletki Tyvek z chipem RFID.

Tyvek jest bardzo trudny do poderwania, ale łatwo można go przeciąć nożyczkami lub nożem.

Bransoletka Tyvek standardowo drukowana jest czarnym nadrukiem. Opracowanie technik druku sprawiło, że obecnie możemy drukować cyfrowo. Jest nieco drożej, ale różnica ta jest coraz mniejsza.

Jeśli chcesz użyć bransoletki w kilku kolorach i potrzebujesz mniej niż 1000 sztuk, może okazać się tańsze drukowanie jej na materiałowej bransoletce. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenach.

Z czego jest wykonany Tyvek?

Tyvek to zastrzeżony znak handlowy amerykańskiej publicznej spółki DuPont, która stoi za wieloma innowacyjnymi produktami, które poprawiły wiele różnych branż na całym świecie.

Tyvek to materiał nie tkany, który jest utworzony poprzez obróbkę cieplną i naciskanie syntetycznych włókien polipropylenowych. Został “odkryty” w 1955 roku przez Jima White’a w laboratorium DuPonta. Każde włókno Tyvek jest około 8 razy mocniejsze od włosa człowieka.

Tyvek ma wiele dobrych cech i jest używany między innymi do izolacji domów i dachów, w przemyśle farmaceutycznym jako opakowania, kopert, metek choinkowych (zauważ znak, który często mają u góry – wokół pnia), kombinezonów ochronnych, itp.

Fakty:

  • Tyvek to bardzo lekki materiał, który waży bardzo mało.
  • Tyvek jest ognioodporny klasy 1, co jest jedną z najlepszych klasyfikacji odporności na rozprzestrzenianie się ognia.
  • Tyvek jest odporny na działanie substancji chemicznych i dlatego można go stosować w kombinezonach ochronnych, na przykład w kombinezonach jednoczęściowych. Jest także stabilny wymiarowo (tak samo silny we wszystkich kierunkach), obojętny pH i bardzo wytrzymały.
  • Tyvek nie jest ani papierem, ani tkaniną.
  • Tyvek można w 100% poddać recyklingowi.
  • Pary wodne mogą przenikać przez Tyvek, ale nie płynąca woda. Dzięki temu materiał oddycha, jednocześnie pozostając odporny na wodę. Dlatego wciąż jest wygodny do noszenia przez kilka dni na festiwalu, bez uczucia wilgoci i wilgotności skóry – i w przeciwieństwie do papieru, bransoletka nie rozpada się po ulewie ani po umyciu rąk.

Zrównoważoność:

Nawet jeśli można pisać i drukować na Tyveku, nie można go przetwarzać razem z papierem. Jest to plastik i powinien być składowany jako plastik, aby mógł być ponownie wykorzystany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.