FAQ, NAKLEJKI

Jak usunąć etykiety?

Często pytacie, jak usunąć etykiety. W tym wpisie na blogu znajdziesz porady dotyczące usuwania etykiet z szkła i butelek.

Jak usunąć etykiety ze szkła?

Jeśli chcesz usunąć etykiety z szkła, możesz spróbować odrywać etykietę za pomocą paznokcia, a następnie delikatnie zdjąć ją ze szkła lub butelki. Jeśli to nie zadziała, możesz skorzystać z szpachelki do szkła.

Przed zamówieniem etykiet do naklejania na szkło, warto rozważyć, jakiego rodzaju etykiety wybrać. Nasze etykiety na butelki mają matową powierzchnię i innego rodzaju klej niż nasze naklejki winylowe. Jeśli wybierzesz etykiety na butelki, otrzymasz etykiety, które łatwo można usunąć, gdy butelka lub szkło jest puste.

Jak usunąć etykiety ze szkła?

Często na nowych szklankach etykiety są umieszczone na spodzie z kodem kreskowym lub ceną ze sklepu. Jako konsument może być irytujące kupić zupełnie nowe szklanki i musieć usuwać resztki brzydkiej etykiety. Zawsze usuń etykiety przed włożeniem szklanek do zmywarki. Resztki etykiet pozostawiają papier i kłęby w zmywarce, co może przenieść się na inne rzeczy – a tego warto unikać. Spróbuj zdjąć kod kreskowy palcami. W przeciwnym razie możesz namoczyć szklankę na noc, a następnie zdjąć resztki.

Wiele kieliszków do piwa i wina ma małą naklejkę z nazwiskiem projektanta. Jeśli pozostawisz te małe etykiety na kieliszkach, istnieje ryzyko, że klej ze stickerów z czasem utwardzi się i pozostawi brzydkie ślady na kieliszkach. Dlatego należy od razu usunąć te małe naklejki, aby uniknąć nieestetycznych śladów na nowych, pięknych kieliszkach.

Jak usunąć etykiety z butelek wina?

Jeśli chcesz usunąć etykiety z butelek wina, piwa lub słoików, aby móc używać butelek i słoików do innej zawartości, po prostu je usuń. Najlepiej jest namoczyć butelki na noc. W razie potrzeby możesz dodać sodę oczyszczoną, aby ułatwić proces. Kiedy butelka była moczone przez noc, będziesz mógł zdjąć etykietę lub wytrzeć ostatnie resztki np. gąbką do naczyń. Jeśli niektóre z pozostałości są trudne do usunięcia, możesz użyć szpachelki do szkła, aby zdjąć klej. Po usunięciu oryginalnej etykiety łatwo można przyczepić swoje własne etykiety na butelki do szkła lub butelki.

Jak usunąć etykiety z butelek?

Jeśli chcesz usunąć etykiety z innych butelek niż szklane, należy zwrócić uwagę na materiał i jak go obchodzić. Plastik łatwo można zarysować przez trzepanie go lub używanie szpachli do szkła. Jeśli na plastikowej butelce są resztki kleju, możesz je usunąć za pomocą octu domowego.

Istnieje wiele domowych sposobów na usunięcie etykiet. Niektóre z nich wymagają stosowania chemikaliów (benzyny ekstrakcyjnej, parafiny, itp.). Dotyczy to szczególnie etykiet przyklejonych klejem niewodnym. Istnieje nawet produkt o nazwie “Usuwacz etykiet”, ale sami go nie testowaliśmy.

Jak usunąć etykiety od Ikast Etikett?

Etykiety i naklejki, które kupujesz w Ikast Etikett, często są wykonane z bardzo wytrzymałej folii winylowej, więc sama naklejka nie rozpuści się w wodzie po namoczeniu przez noc. W rzeczywistości większość naklejek od Ikast Etikett łatwo wytrzymuje codzienne cykle w zmywarce. Etykiety są również odporne na olej. Jeśli chcesz usunąć naklejkę od Ikast Etikett, spróbuj ją delikatnie odrywać od powierzchni. Następnie usuń wszystkie pozostałości kleju. Pozostałości kleju występują szczególnie wtedy, gdy naklejka była przyklejona przez dłuższy czas. Jeśli przykleiłeś naklejkę niewłaściwie, zazwyczaj możesz ją natychmiastowo usunąć i ponownie przykleić bez problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.