ETYKIETKI ODZIEŻOWE, FAQ

Jak usunąć metki odzieżowe?

Usunięcie metek odzieżowych nie musi być trudne. W tym przewodniku pomożemy Ci usunąć metki odzieżowe w łatwy sposób. Przed rozpoczęciem usuwania metek warto zwrócić uwagę na materiał, z którego należy usunąć metkę. Ważne jest również, jakiego rodzaju metkę chcesz usunąć.

Jak usunąć metki odzieżowe?

Metki odzieżowe często są przyszywane do ubrania. Dlatego chodzi o odpięcie szwu i usunięcie nici, które trzymają metkę na ubraniu. Szczypteczki, którymi przyszycie się metka do ubrania, mogą czasami być bardzo małe. Dlatego dobrze jest użyć rozpieracza. Wkładasz długą, ostrogę rozpieracza pod nitkę i przesuwasz nożem rozpieracza, który przecina nitkę. Czasami wystarczy przeciąć kilka nici i wyciągnąć całą nitkę. Inne razy konieczne będzie przecięcie wielu nici, aby nie uszkodzić materiału w miejscu, w którym chcesz usunąć metkę. Jeśli nie masz rozpieracza, możesz również użyć ostrych nożyczek i ostrożnie przeciąć nici. Możesz również spróbować przerwać nici między metką a materiałem.

Pamiętaj, że bardzo delikatne materiały, takie jak jedwab, mogą pozostawić małe widoczne dziury w materiale po usunięciu metki.

Jak usunąć etykiety z imieniem?

Aby usunąć etykiety z imieniem z ubrań, nie są potrzebne żadne narzędzia ani inne przyrządy. Etykieta z imieniem jest przyklejona do ubrania i w większości przypadków może zostać usunięta palcami lub odklejona paznokciem.

Etykiety z imieniem, które są przyklejone do pojemników na jedzenie, butelek lub zabawek, mogą być usuwane w ten sam sposób, co etykiety na odzieży. Jeśli chodzi o etykietę z imieniem na szkle, można użyć skrobaka do szkła.

Jak usunąć metki odzieżowe ze szkła?

Gdy chcesz usunąć metkę odzieżową ze szkła, najlepiej najpierw spróbować odkleić ją palcami, zanim spróbujesz czegoś innego. Etykiety, które sprzedajemy w Ikast Etikett, są z wytrzymałej jakości winylu i nie kruszą się tak jak etykiety, które znasz z słoików na przetwory na przykład. Zazwyczaj można więc zdjąć całkowicie metkę ze szkła w jednym kawałku. W Ikast Etikett mamy rodzaj naklejek zwanych etykietami na butelki. Etykiety na butelki są w jakości, w której klej nie jest tak mocny jak nasze winylowe naklejki. Etykieta nie ma również takiej samej mocnej powierzchni winylowej, ale matową powierzchnię przypominającą papier. Bardzo dobrze wygląda jako etykieta na butelkach z winem, butelkach z ginem, butelkach z piwem lub innych butelkach, którym chcesz nadać estetyczny wygląd. Jeśli z góry wiesz, że musisz zdjąć etykietę, zawsze zalecamy zakup etykiet na butelki.

Jeśli chcesz usunąć metki, które mają mocny klej, możesz użyć skrobaka do szkła, aby usunąć naklejkę. Możesz również spróbować odkleić metkę suszarką do włosów, jeśli metka jest mocno przylepiona. Jeśli wstawisz szklankę z resztkami kleju z metki do zmywarki, bez usunięcia całkowicie metki, ryzykujesz, że ciepło w zmywarce “spali” metkę jeszcze bardziej. Dlatego najlepiej spróbować całkowicie usunąć klej przed umyciem szklanki w zmywarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.