EKOLOGICZNE, OPASKI IDENTYFIKACYJNE

Jak zdjąć festiwalową opaskę?

Nie jest trudno zdjąć festiwalową opaskę po zakończeniu festiwalu. Niektórzy organizatorzy chcą, aby opaski festiwalowe zostały poddane recyklingowi. Inni chcą uniknąć oszustw związanych z opaskami i usuwają je przed opuszczeniem festiwalu przez gości. Dla poszczególnych gości ważne może być usunięcie opaski festiwalowej, nie uszkadzając jej, aby opaska mogła pozostać jako ważne wspomnienie.

Dla większości najłatwiejszym sposobem usunięcia opaski festiwalowej będzie jej przecięcie nożyczkami. Dotyczy to znacznej części wszystkich opasek festiwalowych, które sprzedajemy w Ikast Etikett. Jeśli chcesz zachować opaskę festiwalową, warto ją przyciąć jak najbliżej zapięcia. W ten sposób będziesz mógł zachować większość układu opaski festiwalowej. Po odcięciu opaski, zazwyczaj można całkowicie usunąć zapięcie opaski.


Jak zdjąć opaskę festiwalową z papieru lub materiału typu Tyvek?

Najłatwiejszym sposobem usunięcia opaski Tyvek/papierowej z nadgarstka jest oczywiście przycięcie jej nożyczkami. Jeśli nie masz nożyczek pod ręką, możesz poluzować opaskę tam, gdzie jest przyklejona.


Recykling i przetwarzanie opasek festiwalowych

Na niektórych miejscach festiwalowych, po użyciu, zbierane są opaski festiwalowe z myślą o recyklingu i przetwarzaniu. Na wyjściu zespoły pracowników stoją gotowe do przycięcia opaski i oddzielają zapięcie od opaski. W Ikast Etikett oferujemy naszym klientom pomoc w pozbywaniu się zużytych opasek jako część naszego programu recyklingu. Możesz również pozwolić, by goście samodzielnie zdejmowali zużyte opaski festiwalowe, udostępniając nożyczki na wyjściu, na przykład w muzeum. Pamiętaj, aby nożyczki były przymocowane, aby nie zgubiły się. Upewnij się, że dla gości jest łatwo wydzielać opaski i zapięcia oddzielnie, aby można było je ponownie wykorzystać.


Producent obuwia WODEN i festiwal Smukfest wykorzystali nadmiarowe opaski festiwalowe w jednej ze swoich kolekcji butów jako sposób na ponowne wykorzystanie.
Jednym sposobem przechowywania starych opasek festiwalowych jest ich oprawienie. Inni przywiązują zużytą opaskę festiwalową do breloczka. Jeśli masz wiele opasek festiwalowych, możesz je zszyć na kapelusz lub na małą torbę. Tylko wyobraźnia stawia ograniczenia.


Opaska festiwalowa z możliwością zdejmowania

W muzeum przyszłości Futurium w Niemczech zachwyca się estetyką opaski festiwalowej. Jednocześnie muzeum ma ambicję wybierania zrównoważonych rozwiązań, gdy to jest możliwe. Futurium nie chciało więc rozwiązania polegającego na opaskach, które muszą być wyrzucane po jednorazowym użyciu. Dlatego specjalnie dla Futurium została stworzona opaska festiwalowa z drewnianym koralikiem, który zamyka opaskę, gdy gość ją nosi. Po zakończeniu wizyty gość może samodzielnie pociągnąć za koralik, aby odkleić opaskę. Opaska jest przyszyta przez zgięcie końców, aby koralik nie odpadł.
Wadą tego rozwiązania jest oczywiście to, że opaska jest łatwa do zdjęcia i przekazania innym osobom. Nie jest to problem dla Futurium, ale organizator dużej imprezy muzycznej prawdopodobnie nie wybrałby tego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.