KREATYWNY

Podpowiedzi na prezenty bożonarodzeniowe: piękne prezenty, które możesz samodzielnie zrobić

Dawniej było dość powszechne tworzenie własnych prezentów świątecznych – dlaczego nie przywrócić tej tradycji? W czasach, gdy “czas” jest właśnie najbardziej deficytowy, nie ma większej miłości niż poświęcenie czasu i dobrego myślenia na wykonanie osobistego prezentu dla przyjaciół i rodziny.

Mydło i peeling do ciała

W internecie można znaleźć wiele różnych przepisów na peeling, na przykład tutaj na https://www.healthline.com/health/skin/diy-body-scrub. Wiele z tych przepisów ma te same podstawowe składniki (olej migdałowy i cukier), a następnie można je dostosować do własnych potrzeb, dodając różne zapachy, takie jak lawenda, wanilia, imbir, mięta, cytryna lub kawa. Próbuj i znajdź przepis, który uważasz za dobry, zanim zrobisz peeling dla rodziny i przyjaciół.

Gdy już stworzysz dobrą ilość peelingu, możesz go umieścić w słoikach. Śmiało możesz użyć starych słoików po dżemie. Słoiki oczywiście muszą być czyste, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli są na nich jeszcze stare etykiety, upewnij się, że je całkowicie usuniesz. Dobrze umyj słoiki środkiem do mycia naczyń od wewnątrz. Tuż przed wypełnieniem słoika peelingiem, powinieneś sparzyć zarówno słoik, jak i pokrywkę. Unikaj dotykania słoika zbyt często, aby uzyskać idealnie czyste słoik. Możesz również przepłukać słoiki alkoholem, aby je zdezynfekować.

Piękne słoiki z ładnymi etykietami

Jako wisienkę na torcie, słoiki z peelingiem muszą oczywiście mieć ładną etykietę. Możesz zaprojektować swoje własne etykiety na Ikast Etikett. Umieść etykiety na pokrywce i na słoiku. Stworzyliśmy tutaj przykłady etykiet z pięknym motywem kwiatowym i prostym tekstem opisującym zawartość.

Ręcznie robione mydła

Ręcznie robione mydła są dekoracyjne, a mogą mieć dokładnie taki zapach, jaki sobie życzysz. Zaletą stałego mydła jest to, że oszczędzasz na plastikowej opakowce, gdy zastępujesz płynne mydło do rąk mydłem w kostce. Nie jest trudno zrobić własne mydło, a w internecie znajdziesz wiele poradników z przepisami na mydło. To, co naprawdę sprawia, że mydło jest zabawne w przetwarzaniu i otrzymaniu, to eksperymentowanie z dodawaniem zapachów, kolorów, ziaren, brokatu lub ukrywanie zabawki w mydle. Możesz także stemplować mydło lub formować je w zabawne kształty.

Osobiste opakowania

Na pierwszym obrazie po lewej stronie złożyliśmy kawałek pociętego kolorowego papieru wokół mydła. Na końcu papier jest przyklejony ozdobnym naklejką do pakowania.

Wskazówka: Duży kawałek mydła może się z czasem trochę ubrudzić. Dlatego dbaj o to, aby kawałki mydła nie były zbyt duże.

Jeśli szyjesz ubrania, szaliki lub inne prezenty dla rodziny i przyjaciół, musisz oczywiście dodać etykiety. Możesz zamówić swoje własne tkane etykiety w Ikast Etikett, które możesz przyszyć do ubrań. Możesz również ozdobić ubrania imieniem lub pięknymi ilustracjami, tworząc własne naklejki na żelazko.

Na poniższych zdjęciach możesz znaleźć inspiracje na inne domowe prezenty bożonarodzeniowe za pomocą własnych etykiet z polem “Od i Do”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.