KREATYWNY

Pomóż swojemu dziecku się przygotować: dobre rady na początek szkoły

Spakuj plecak i piórnik

Być może potrzebny będzie nowy plecak na początek szkoły. Jeśli nie, warto jest dokładnie go wyczyścić, przykleić nową etykietę z imieniem i upewnić się, że zawartość piórnika jest w dobrym stanie.

Pamiętaj o oznakowaniu:

  • Odzieży, odzieży zewnętrznej i obuwia. Dobrym pomysłem jest użycie etykiet z imieniem. To niewielka naklejka uniwersalna od Ikast Etikett, która doskonale przylega do odzieży, ale można ją także nakleić na książki, zabawki i pojemniki na żywność.
  • Kredki, flamastry i inne przedmioty w piórniku nie są tanie, dlatego pamiętaj o oznakowaniu ich imieniem. Możesz użyć etykiet z imieniem.
  • Książki i zeszyty.

Pamiętaj również o etykietach z imieniem na hulajnogach, rowerach, kaskach i zmiennej odzieży. Zawsze zalecamy przyklejanie etykiet z imieniem na etykietach do prania wewnątrz ubrań, aby nie spadały, gdy ubrania są w użyciu. Alternatywnie można użyć etykiet do prasowania, które można prasować na dowolne miejsce w ubraniu.

Ustal godziny snu i ćwicz wstawanie rano

Nie ma nic lepszego niż długie, jasne wieczory letnie bez godziny snu i poranków bez budzika. Ale w pewnym momencie powraca codzienność, a budzik musi być ustawiony. Aby nie było zbyt trudno dla dzieci wstawać rano, warto ułożyć rytm dobowy przed rozpoczęciem szkoły.

Zdjęcie autorstwa KoolShooters z serwisu Pexels: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/gul-sodt-argang-tid-6976596/

Z kim dziecko ma iść do szkoły

Kiedy twoje dziecko zaczyna szkołę po raz pierwszy lub przechodzi do wyższej klasy, często pojawiają się nowi przyjaciele. Na platformie komunikacyjnej szkoły na pewno jest spis klasowy, gdzie możesz zobaczyć, z kim twoje dziecko będzie chodzić do klasy. To może dać poczucie bezpieczeństwa dziecku, gdy wie, kogo spotka po zakończeniu wakacji. Może do końca wakacji uda wam się umówić na zabawę z jednym lub kilkoma kolegami z klasy?

Nowe przedmioty?

Może twoje dziecko zaczyna szkołę po raz pierwszy. A może już chodziło do szkoły przez kilka lat? Bez względu na sytuację, warto porozmawiać z dzieckiem o nowych przedmiotach, które będzie miało i o tym, czego te przedmioty dotyczą. Pamiętaj, aby odłożyć na bok swoje doświadczenia i opinie. Więc nawet jeśli nie lubiłeś fizyki i chemii w szkole podstawowej, odpuść to i pozwól dziecku być ciekawym nowych przedmiotów. Dużo się zmieniło od czasu, kiedy uczyłeś się w szkole.

Zdjęcie autorstwa Bich Tran z serwisu Pexels: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/notesbog-skrive-skole-datoer-913116/

Co ma być w lunchboxie?

Niektóre rodziców uwielbiają przygotowywać kanapki, podczas gdy inni mogliby się bez tego obejść. Ale teraz znów nadszedł czas na kanapki z pełnoziarnistego chleba z salami lub pasztetem. Ale aby nie było codziennie to samo, możesz poprosić dzieci o wymyślanie propozycji dań na jesień do lunchboxa. Zrób listę z propozycjami, aby mieć podstawę, gdy rozpocznie się codzienność i zabraknie inspiracji. Pamiętaj o oznaczaniu nazwami pudełek na jedzenie i butelek do picia. Możesz tworzyć duże samoprzylepne etykiety z własnym wzorem i tekstem, które można również prać w zmywarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.