ETYKIETKI ODZIEŻOWE, FAQ

Oznaczanie ubrań w domu opieki dla osób starszych

Jeśli mieszkasz w domu opieki dla osób starszych lub w mieszkaniu opieki społecznej, albo jeśli jesteś krewnym/opiekunem, zalecamy oznaczanie ubrań i innych przedmiotów osobistych. Szczególnie ubrania powinny być oznaczone imieniem i ewentualnie numerem pokoju.

Mieszkania opieki społecznej często mają wspólne pralnie, w których mieszkańcy dzielą się pralkami i suszarkami. W domach opieki ubrania zazwyczaj są prane dla mieszkańców, którzy nie mają umiejętności ani środków do prania własnej bielizny. Bez względu na sytuację, unikniesz zamieszania i pomyłek, jeśli ubrania będą oznaczone imieniem. Oznaczanie ubrań imieniem zapobiega również złemu samopoczuciu, ponieważ nigdy nie ma wątpliwości, komu należą ubrania.

Najprostszym sposobem na oznaczenie ubrań imieniem jest użycie etykiet imiennych. Etykieta imienna to mała naklejka, którą można przymocować do metek prania lub etykietek wewnątrz ubrań. To mięka i elastyczna naklejka, która nie podrażnia skóry.

Czy często prałeś w wysokich temperaturach?

Jeśli masz ubrania, które należy prać w temperaturze 60 stopni lub wyższej, warto użyć etykiet do prasowania. Etykiety do prasowania są niezwykle trwałe i prawie niemożliwe do usunięcia po przymocowaniu ich do odzieży. Możesz precyzyjnie umieścić etykiety do prasowania tam, gdzie chcesz, na przykład z tyłu szyi lub w pasie spodni.

Oznacz swoje ręczniki i pościel

Warto również oznaczać ręczniki i pościel. Najlepszym wyborem dla tego rodzaju tekstyliów są etykiety do prasowania. Ręczniki i pościel zazwyczaj są zawsze prane w temperaturze powyżej 60 stopni i często suszone w suszarce bębnowej. Łatwo przymocować etykiety do prasowania w dyskretnych miejscach, na przykład od wewnątrz. Dzięki etykietom do prasowania nie musisz polegać na obecności etykietki w odzieży, do której mógłbyś przymocować etykietę imienną.

Nie zapomnij oznaczać przedmiotów użytkowanych w miejscach ogólnodostępnych

Nie tylko ubrania i tekstylia powinny być oznaczone. Również inne osobiste przedmioty zabierane do miejsc ogólnodostępnych w domu opieki dla osób starszych, takie jak telefony komórkowe, okulary, słuchawki, książki, gry i inne przedmioty, powinny być oznaczone. W firmie Ikast Etikett możesz zamówić etykiety samoprzylepne, które możesz zaprojektować samodzielnie. Możesz również dostosować rozmiar i kształt, aby idealnie pasowały do twoich przedmiotów. Warto również umieścić numer telefonu na swoich etykietach samoprzylepnych. W ten sposób inni mogą łatwo skontaktować się z Tobą, jeśli Twój majątek zostanie przypadkowo zgubiony.

Przedmioty, które możesz oznaczyć:

 • Telefon komórkowy
 • Ładowarki
 • Komputer
 • Druty do robótek ręcznych
 • Książki
 • Pojemniki na leki
 • Czapki i kapelusze
 • Rękawiczki, mitenki i szaliki
 • Obuwie
 • Gry
 • Butelki na napoje

Użyj ikon

Dla starszych osób, które mają problemy z pamięcią, lub osób z upośledzeniem poznawczym, pomocne może być oznaczenie ich rzeczy. Dla niektórych osób może to być pomocne w oznaczeniu etykiet imiennych, które łatwo rozpoznają. Może to być dobry pomysł dla osób, które nie czytają tak dobrze i lepiej rozumieją symbole. Upewnij się, że wybierasz symbol, który ma znaczenie dla danej osoby. W firmie Ikast Etikett możesz przesłać swoje własne figury, obrazy i ikony, aby uzyskać odpowiednią figurę na swoich etykietach imiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.