KREATYWNY, SZYCIE

Domowe ozdoby wielkanocne

Wiosna powoli wkroczyła, a Wielkanoc zbliża się. Choć nie ma takiego szaleństwa dekoracyjnego jak w Boże Narodzenie, często ozdabiamy i tworzymy dobry nastrój. Wielkanocne kolory to żółcie i jasnozielone kolory wiosenne, które przypominają nam, że wiosna i lato zbliżają się.

W tym wpisie blogowym znajdziesz inspirację do wykonania radosnej girlandy wielkanocnej z łatwo dostępnych materiałów. Otrzymasz również inspirację do pakowania małych przyjemnych prezentów wielkanocnych i pisania duńskich „gækkebrevene”.

To będą potrzebować do zrobienia girlandy wielkanocnej:

  • Nożyczki
  • Linijka
  • Materiał. Jeśli nie masz resztek materiałów, z pewnością znajdziesz tanie resztki w swoim sklepie z materiałami. Innym sposobem jest znalezienie używanych ubrań w najbliższym sklepie z odzieżą używaną. Przyjemność jest w dawaniu drugiego życia starym ubraniom.
  • Tasman
  • Tektura
  • Etykietki od Ikast Etikett, zobacz na przykład nasze „Made by-lapper”, które zawsze są dostępne.

Zacznij od stworzenia szablonu. Te na zdjęciu mają 12 cm szerokości wraz z obszarem szycia (1 cm) i od góry do końca 12,5 cm wraz z obszarem szycia (1 cm).

Umieść szablon na materiale, najlepiej podwójny, i narysuj swoje flagi. Pamiętaj, że szablon obejmuje obszar szycia.

Wytnij swoje flagi.

Teraz przyszła pora na przyłączenie etykiety. Umieść ją na krawędzi między dwoma flagami, które mają być równe na ewersie.

Obetnij większość obszaru szycia.

Wywróć swoje flagi na drugą stronę i wyprasuj je żelazkiem. Nawet jeśli jesteś leniwy i nie masz ochoty na wyjęcie żelazka, zrób to i tak. To naprawdę robi różnicę dla rezultatu.

Teraz przyszła pora, aby zszyć flagi na taśmę krawędziową.  W tym przypadku użyte jest około 50 cm taśmy na obu końcach, więc masz coś do związania girlandy na górze. Odległość między flagami wynosi około 5 cm.

Teraz twoja girlanda jest gotowa do powieszenia.

Przyjemne prezenty wielkanocne

Jeśli zostałeś zaproszony na wielkanocny lunch, uprzejmość nakazuje zabrać prezent dla gospodyni. Może dostać girlandę wielkanocną lub inne domowe ozdoby wielkanocne? Podczas pakowania girlandy lub czegoś innego, warto wstawić ładną naklejkę na zewnątrz prezentu. Na zdjęciu poniżej znajduje się przykład pięknej naklejki z motywem wielkanocnym, która może być przyklejona na wielkanocne życzenia. Naklejki na prezent można również nakleić na wielkanocne czekoladki, które chcesz podarować rodzinie lub przyjaciołom.

Czy znać tradycję duńskiego „gækkebrev”?

Gækkebrev to pięknie wycinane kawałki papieru, które dzieci i dorośli wysyłają do siebie nawzajem w Danii na Wielkanoc. Ale zamiast napisać swoje imię, nadawca pisze kropki. Jeśli nadawca nazywa się Gudrun, zrobi 6 kropek. Jeden dla każdej litery jej imienia.

Jeśli otrzymasz list i nie odgadniesz, kto go wysłał, musisz podarować nadawcy czekoladowe jajko na Wielkanoc.

Na tej przykładowej stronie nadawcy byli wyjątkowo tajemniczy i stworzyli etykietki z personalizacją, które mogą być umieszczone na gækkebreve z kropkami. Więcej informacji na temat gækkebrev można znaleźć w tym wpisie na blogu.

Zapraszamy również do naszych innych wpisów na blogu z kreatywnymi pomysłami. Z chęcią podziel się swoimi własnymi kreatywnymi pomysłami na Wielkanoc w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.