ETYKIETKI ODZIEŻOWE, FAQ

Lista kontrolna na początek szkoły

Początek szkoły zbliża się wielkimi krokami. Dla niektórych będzie to pierwszy raz, gdy przekroczą próg szkoły. Bez względu na to, zawsze jest coś wyjątkowego w rozpoczęciu nowego roku szkolnego: nowa klasa i być może nowi koledzy, nowe przedmioty, nowi nauczyciele, inna sala lekcyjna i inne podręczniki niż w zeszłym roku. W tym wpisie na blogu przygotowaliśmy listę kontrolną, która może posłużyć ci jako punkt wyjścia do rozpoczęcia szkoły. Wykorzystaj wskazówki, które pasują do twojej rodziny i pomiń resztę. Łatwiej być nie może.

  1. Sprawdź stronę internetową szkoły lub inną platformę, do której masz dostęp: Tutaj znajdziesz informacje o dacie rozpoczęcia szkoły, planie lekcji itp.
  2. Zakupy szkolne: Utwórz listę niezbędnych artykułów szkolnych, których potrzebuje twoje dziecko, takich jak ołówki, segregatory, piórnik, markery, linijki, zeszyty lub komputer. Może twoje dziecko jest na tyle duże, że potrzebuje podręcznika do lekcji lub kalendarza? Dobrze jest mieć większość rzeczy zakupionych przed rozpoczęciem szkoły.
  3. Organizacja plecaka szkolnego: Sprawdź plecak dziecka, aby upewnić się, że jest w dobrym stanie i gotowy do użycia. Zorganizuj przegródki wraz z dzieckiem, aby mogło łatwo znaleźć i przechowywać swoje rzeczy.
  4. Planowanie transportu: Jeśli twoje dziecko musi korzystać z transportu publicznego, jeździć rowerem lub chodzić do szkoły, warto przed rozpoczęciem szkoły zapoznać się z trasą. Być może trzeba odświeżyć kartę autobusową lub kolejową? Sprawdź również, czy godziny odjazdów transportu publicznego się zmieniły.
  5. Kalendarz szkolny: Zanotuj dni świąteczne, dni wolne od nauki, sprawdziany, imprezy klasowe i inne rzeczy w kalendarzu rodzinny już teraz. Czy możliwe, że szkoła ma wolne, gdy ty musisz być w pracy?
  6. Drugie śniadanie: Czy potrzebujesz nowego pojemnika na drugie śniadanie, butelki na wodę lub czegoś innego do drugiego śniadania? Możesz również upiec bułeczki z parówkami, zdrowe gofry, naleśniki, bułki i pizzę, aby mieć w zamrażarce na jesienne drugie śniadania.
  7. Naklejki: Zamów etykiety z imieniem i naklejki z imieniem z wyprzedzeniem, aby były gotowe na początek roku szkolnego. Pamiętaj o pisaniu imienia na odzieży, piórniku i książkach. Umieść również imię na rowerze, kasku rowerowym, plecaku, stroju gimnastycznym itp.

Inne rzeczy, o których warto pamiętać przed rozpoczęciem szkoły

Dostosowanie planu snu: Po wakacjach może być trudno znów wstać wcześnie. Stopniowo zacznij dostosowywać godziny snu, aby przyzwyczaić się do porannych wstawek. Dobrze jest być wyspanym na początek szkoły.

Ustalanie terminów zabaw: Zastanów się, czy dla twojego dziecka byłoby dobrze mieć zaplanowane zabawy przed rozpoczęciem szkoły. Czasami dobrze jest spotkać się ze znajomymi kilka razy przed rozpoczęciem szkoły.

Przygotowanie psychiczne: Pomóż swojemu dziecku psychicznie przygotować się do rozpoczęcia szkoły. Mów pozytywnie o początku szkoły i wszystkim, co nowe się wydarzy. Porozmawiaj z dzieckiem, jeśli wyraża zmartwienie związane z początkiem szkoły. To normalne, że jest się podekscytowanym i trochę zdenerwowanym, ale dziecko nie powinno odczuwać bólu brzucha.

Pamiętaj, że ta lista kontrolna jest ogólna. Możesz ją dostosować do swoich potrzeb i specyficznych wymagań twojej szkoły. Powodzenia na początku szkoły!

Jeśli uważasz, że czegoś nie zawarliśmy na liście, daj nam znać w komentarzu, abyśmy mogli dodać to do listy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.