SKŁADOWANIE

Przechowywanie butów

Mój mąż uważa, że mam zbyt wiele butów. Powiedział to nawet w swojej mowie na naszym weselu. Wiem jednak, że nie jestem jedyną osobą posiadającą dużą kolekcję butów (nie mylić z zbyt wieloma). Ale jeśli jesteś typem osoby, która kocha buty, botki, sandały, szpilki i czółenka, to również stwarza okazję do utrzymania porządku w swoich butach. W tym wpisie na blogu znajdziesz inspirację jak zorganizować swoje buty, niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą.

Sposób, w jaki organizujesz swoje buty, zależy oczywiście od twojego domu. Jeśli masz dużą garderobę z miejsce na wyeksponowanie swoich butów, masz oczywiście inne możliwości organizacji niż gdy mieszkasz w dwupokojowym mieszkaniu z małżonkiem i trójką dzieci.

Najlepiej wiesz, jak używasz swoich butów. Gdy zaczynasz organizować swoje buty, wyjmij wszystkie z nich i połóż na podłodze, aby zobaczyć, ile ich masz.

Zdjęcie z Pinterest:
https://www.pinterest.dk/pin/669629038363848446/

Podziel buty na kategorie

Podziel buty na kategorie, aby lepiej zobaczyć swoją kolekcję. Możesz na przykład podzielić je na te kategorie:

  • Buty na przejściowy okres
  • Sandały i buty letnie
  • Buty i botki zimowe
  • Buty na specjalne okazje

Może również być sensowne podzielenie butów ze względu na ich funkcję:

  • Buty do pracy
  • Buty na co dzień
  • Buty na specjalne okazje
  • Buty na czas wolny
  • Buty do biegania, taneczne, górskie itp.

Nie ma tak dużego znaczenia, jak kategoryzujesz swoje buty, pod warunkiem, że ma to dla ciebie sens.

Przechowuj buty, których nie używasz w sezonie

Jeśli posiadasz wiele butów, prawdopodobnie są takie, których nie używasz przez cały rok. Szczególnie sandały i botki często są “butami sezonowymi”, które są używane tylko zimą lub latem.

Buty, których nie używasz w danym sezonie, musisz przechowywać w sposób umożliwiający ich łatwe odnalezienie, gdy nadejdzie pora na zmianę sezonu. Dobrym pomysłem jest przechowywanie butów w pudełkach. Jeśli przez długi czas będą leźały na półce bez użycia, łatwo się zakurzą. Na zewnątrz pudełka możesz umieścić etykiety, które wyraźnie wskażą zawartość. Możesz na przykład zrobić zdjęcia swoich butów i stworzyć własne naklejki.

Wyrzuć, sprzedaj lub podaruj

Gdy podzielisz swoje buty na kategorie, możesz rozważyć, czy są jakieś buty, których nie używasz i których można by podarować innym. Być może nie pasują one lub nigdy nie były całkowicie odpowiednie. Być może odkryjesz, że masz trzy pary botków, które są prawie identyczne, a ty używasz tylko dwóch z nich. Pozbądź się tych, których już nie chcesz mieć. Sprzedaj, wyrzuć lub podaruj – zależnie od stanu i wartości butów. Jeśli masz buty, które wymagają naprawy u szewca, wyjmij je i dostarcz razem. Dobrze pielęgnowane buty mogą posłużyć wiele dobrych lat.

Zdjęcie z Pinterest:
https://www.pinterest.dk/pin/829788300113401562/

Wpisz swoje imię na swoje buty

Możesz swobodnie używać naszych etykiet z nazwiskami na butach rodziny. Jest to szczególnie przydatne w przypadku butów na zmianę, takich jak buty do ćwiczeń, które łatwo można zapomnieć w klubie fitness. Możesz także użyć naszych wytrzymałych naklejek winylowych.

Zdjęcie z Pinterest:
https://www.pinterest.dk/pin/488922103269239123/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.