Bez kategorii

Przejście z przedszkola do szkoły

Dobre przejście z przedszkola do szkoły jest ważne dla dobrej integracji dziecka w szkole. Wiele przedszkoli i szkół współpracuje, aby zapewnić każdemu dziecku dobre rozpoczęcie szkoły. Przedszkole i szkoła skupiają się zarówno na aspektach edukacyjnych, jak i społecznych, aby zapewnić dzieciom dobre przystosowanie. Jako rodzic, prawdopodobnie zostaniesz zaproszony na spotkania informacyjne, na których otrzymasz wskazówki, jak pomóc swojemu dziecku w przejściu z przedszkola do szkoły.

Czego warto zadbać

W domu, w rodzinie, można zorganizować wiele praktycznych rzeczy, które dziecko może zrealizować jako część rytuału przejścia.

  • Plecak: Może się okazać, że dziecko ma już plecak ze przedszkola, który może być używany przez pierwsze lata szkoły, w których nie trzeba nosić tak wielu książek do domu i ze szkoły. Można odkurzyć lub wytrzeć plecak wilgotną szmatką, aby był gotowy do użycia. Może się również okazać, że plecak potrzebuje nowej etykiety z imieniem. Jeśli Twoje dziecko potrzebuje nowego plecaka, pamiętaj, że nie powinien być zbyt duży. Kup kullanego plecaka, aby móc go wymienić, gdy zostanie zbyt mały.
  • Butelka na wodę / pojemnik na jedzenie: Radość z nowego pojemnika na jedzenie i butelki na wodę może być ogromna dla dziecka. Pozwól dziecku wybrać nowy pojemnik na jedzenie i butelkę na wodę, które z niecierpliwością zabierze do szkoły. Jeśli kupisz neutralny pojemnik na jedzenie, możesz zaprojektować własne etykiety, aby udekorować pojemnik na jedzenie z.
  • Etui na przybory szkolne: Etui na przybory szkolne stanowi ważną część rozpoczęcia szkoły, czego dziecko nie potrzebowało w przedszkolu. Porozmawiaj z dzieckiem o tym, co powinno znajdować się w etui, na przykład ołówki, gumki, flamastery, temperówki i linijki. Podczas rozmowy o tym, do czego służy zawartość etui, możecie je oznaczyć imionami. Małe etykiety idealnie nadają się do oznaczania ołówków i kredek.
  • Przygotowanie ubrań i obuwia: Kilka dni przed pierwszym dniem szkoły możesz porozmawiać z dzieckiem o tym, jakie ubrania chciałoby nosić. Bezpieczniej jest nosić ulubioną bluzę i dobre spodnie, gdy otoczenie i osoby są nowe.

Sprawdź również, czy dziecko potrzebuje innych rzeczy na początek szkoły, takich jak strój na wf, zeszyty, kalkulator lub komputer.

Oznaczanie ubrań dziecka

Nawet jeśli dziecko jest teraz uczniem, nadal warto oznaczać ubrania. Według duńskiej psycholog dziecięcej Margrethe Brun Hansen jest to pomocne dla dziecka, dzięki czemu może poczuć się bardziej niezależne, gdy łatwo rozpozna swoje rzeczy. I choć twoje dziecko wie, że jego kurtka jest “czarna z pomarańczowymi detalami”, w szkole jest wiele ubrań – wiele z nich wygląda podobnie. Do oznaczania ubrań imionami można użyć zarówno etykiet z imionami, jak i naklejek do prasowania. Zaletą etykiet z imionami jest to, że muszą być przyklejone do etykiety w ubraniu, na przykład do etykiety z praniem. Wyraźną zaletą naklejek do prasowania jest to, że można je przymocować do wszelkiego rodzaju ubrań, które nie mają etykiety, takich jak majtki i skarpety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.